Zawody całodobowe parami 2022

Z soboty na niedzielę w dniach 20/21 sierpnia 2022 r. na zbiorniku Odra II 616 w Olzie rozegrano towarzyskie zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej Całodobowe Parami.

Przywitaniem kolegów wędkarzy oraz losowaniem stanowisk wędkarskich rozpoczęli o godzinie 8⁰⁰ prezes koła  Jarosław Pawlak  wiceprezes ds. sportu Piotr Wałęsa oraz sędziowie Bogdan Binek, Tomasz Koralewski, Jan Zorembik życząc dobrego humoru miłej atmosfery i udanych połowów.

W zawodach otwartych dla wszystkich członków PZW udział wzięły 18 dwuosobowe drużyny z kół 110 1-go Maja, 26 Kazimierz Juliusz, 6 Czeladź, 29 Dzierżno Duże, 77 Zofiówka, 62 Wodzisław Śl,

Do pierwszego kontrolnego ważenia o godz. 16⁰⁰ prowadziła drużyna Wiesław Goryl, Witold Roga łowiąc  9200 gr. ryb, na drugim miejscu para Beata Łukaszek, Ryszard Łukaszek 6545 gr.  tuż za nimi była para Norbert Bartnik, Mateusz Łopusiński 5660 gr.

Podczas tegorocznych zawodów pogoda nie rozpieszczała, całą noc padał intensywny deszcz. W nocy i o świcie drużyna Norbert Bartnik,  Mateusz Łopusiński nie próżnowali łowiąc najwięcej ryb 7555 gr., lecz troszkę zabrakło by wyprzedzić Wiesława Goryl, Witolda Roga, co się później okazało nie wystarczyło do zdobycia pierwszego miejsca.

Rano o godzinie 8⁰⁰ przeprowadzono ostatnie ważenie oraz podsumowano wyniki co rozstrzygnęło o wyłonieniu zwycięzców.

Zawody z łącznym wynikiem 13320 pkt. wygrali koledzy Wiesław Goryl, Witold Roga z koła 78 Jas-Mos, 29 Dzierżno Duże,

II Miejsce z wynikiem 13215 pkt. zdobyła drużyna kol. Norbert Bartnik, Mateusz Łopusiński z koła z koła 110 1-go Maja,

III Miejsce z wynikiem 11545 pkt. Beata Łukaszek, Ryszard Łukaszek z koła 77 Zofiówka,

Tegoroczne zawody pomimo niesprzyjających warunków pogodowych oraz incydentu dyskwalifikacją jednej drużyny można zaliczyć do udanych, łącznie zostało złowionych 133,395 kg  ryb, które po zważeniu powróciły do łowiska. Dominującą rybą był leszcz, płoć.

Pliki do pobrania