Apelujemy o czystość - akcja sprzątania w obrębie zbiornika Odra II w Olzie 2015

W sobotę 18 kwietnia 2015 roku w godzinach przedpołudniowych grupa trzydziestu sześciu zwolenników czystości nad wodą wraz z młodzieżą na czele wsparta przez członków Społecznej Straży Rybackiej przystąpiła do prac porządkowych terenu w obrębie zbiornika Odra II nr 616 w Olzie.

W ciągu pięciu godzin prac zebrano 60  worków śmieci, około sześciu metrów sześciennych, wśród nich były też n niepotrzebne nikomu fotele.

Dodatkowo w ramach akcji przeprowadzono prace porządkowo-pielęgnacyjne, wykonano przycinkę niebezpiecznych gałęzi, wykonano roboty ziemne , poprawiono stanowiska wędkarskie, poszerzono oraz utwardzono tłuczniem dojścia do stanowisk wędkarskich.

Po zakończeniu prac zorganizowano wspólne grillowanie tradycyjnej pieczonej kiełbaski.

Prezes koła w imieniu Zarząd oraz Urzędu Gminy Gorzyce składa serdeczne podziękowania wszystkim biorącym uczestnikom oraz młodzieży za odzew w corocznych pracach porządkowych.

Apelujemy zarówno do wędkarzy jak i do pozostałych uczestników obcowania nad wodą Odra II 616  o zachowanie umiaru i zadbanie o czyste środowisko,

szczególnie apelujemy do wędkarzy biwakujących w przyczepach kempingowych w obrębie Odra II o nie niszczenie obszaru zalesionego i nie pozostawiania śmieci po sobie w innym przypadku może się stać tak jak na terenie obszaru poldera Buków kiedy to właściciel RZGW wprowadził zakaz stawiania przyczep.

Apelujemy o czystość, może się okazać, że po kolejnym stwierdzeniu niszczenia obszaru zalesionego oraz pozostawiania śmieci po sobie w obrębie zbiornika Odra II 616, Urząd Gminy w Gorzycach przykładem RZGW podejmie decyzję o wprowadzeniu takiego zakazu.