Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych Pod Patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego

W sobotę 25 września 2021 roku na zbiorniku Odra II 616 w Olzie gminy Gorzyce rozegrano I zawody wędkarskie Służb Mundurowych pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Zawody przygotował Zarząd Terenowy w Wodzisławiu Śląskim Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wraz z Zarządem Koła 110 1-go Maja Polskiego Związku Wędkarskiego.

Celem zorganizowanych zawodów była integracja środowiska funkcjonariuszy służb mundurowych przy wspólnej pasji jaką jest wędkarstwo i ochrona wód.

W rywalizacji udział wzięły formacje mundurowe: Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim , Społeczna Straż Rybacka Starostwo Wodzisław Śl. przy kole 110, Etatowa Straż Rybacka Okręgu PZW w Katowicach, Wojsko Polskie, Komenda Miejska Policji w Gliwicach, Społeczna Straż Rybacka Opole, Służba Ochrony Kolei w Rybniku, Komenda Miejska Policji w Rybniku, Ochotnicza Straż Pożarna Marklowice.

W zawodach startowało 12 drużyn 2-osobowych z wykorzystaniem dowolnej metody wędkarskiej (spławik, grunt).  Sędziowali Tomasz Koralewski, Jan Zorembik.

I miejsce - Rosa Szymon, Rajman Paweł 5735 pkt - OSP Marklowice,

II miejsce -  Słowecki Jakub, Zasada Artur 3015 pkt - SSR Opole,