Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Prace Porządkowe Zbiornika Odra II nr 616 w Olzie

Prace Porządkowe Zbiornika Odra II nr 616 w Olzie

  

 

Niestety, widok wędkarza siedzącego wśród śmieci to już smutna, codzienna rzeczywistość. Setki śladów śmieci drobniejsze pozostawiane przez wędkarzy na zmianę z worami najróżniejszych odpadów przywleczonych przez przyjezdnych pseudo turystów, oto owoce dobrych brań i pięknych upałów.

 

Co rocznie przeprowadzona przez naszych członków koła akcja oczyszczania zaśmieconych brzegów łowiska sprzyja pozytywnie nie tylko naturze w zadbaniu o naszą piękną przyrodę i ochronie naszych ryb, ale także pokazuje wizerunek gospodarza w dbaniu o estetykę wypoczynku nad wodą .

Cóż z tego, gdy tylko minie letni sezon , niechlujni wędkarze i pseudo turyści znowu pozostawią po sobie sterty śmieci. Nasz 29 hektarowy akwen wodny Odra II nr 616 położony w Gminie Gorzyce w miejscowości Olza o bardzo długiej lini brzegowej w tym roku przysporzył dużo pracy , dlatego że co roku w porze letniej chętnych do wędkowania oraz miłośników biwakowania w słoneczne dni na naszym zbiorniku przybywa , lecz co najważniejsze zapominających zostawić po sobie porządek.

 

W sobotnie przedpołudnie 26 kwietnia 2014 roku w odpowiedzi na apel zarządu koła PZW nr 110 „1-go Maja” grupa trzydziestu zwolenników czystości nad wodą wraz z młodzieżą na czele przystąpiła do prac porządkowych terenu w obrębie zbiornika. W ciągu pięciu godzin zebrano sto worków śmieci, około dziesięciu metrów sześciennych, wśród nich były też  niepotrzebne nikomu fotele czy zepsute telewizory.

                                                                           

Po zakończeniu prac zorganizowano wspólne grillowanie tradycyjnej pieczonej kiełbaski. Prezes koła Jarosław Pawlak w imieniu Zarząd oraz Urzędu Gminy Gorzyce złożył serdeczne podziękowania wszystkim biorącym uczestnikom oraz młodzieży za odzew w corocznych pracach porządkowych.

 

Apelujemy zarówno do wędkarzy jak i do pozostałych uczestników obcowania nad wodą  o zachowanie umiaru i zadbanie o czyste środowisko. Szanujmy je dla siebie i dzieci  bo za parę lat z pięknej Olzy zrobi się bajoro.

Na koniec dodał, że tak chętna nasza młodzież która co roku zbierając dziesiątki worków śmieci zapomniane po turystach, co ona wtedy o tym myśli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.